Trzymamy z Jezusem

 

Już od siedemnastu lat towarzyszymy młodym na ścieżkach wiosny ich życia, organizując sercańskie rekolekcje młodzieżowe. Przyjeżdżamy na nie z różnych zakątków Polski. Z plecaków naszych serc wyjmujemy to, co mamy najpiękniejsze, i uczymy się – choć to wakacje lub ferie zimowe – jak pięknie żyć. Z młodzieńczą fantazją, blaskiem w oczach i ciepłem dłoni, w rytmie serca około 70 uderzeń na minutę tworzymy zaczarowany świat. Czar tych chwil na długo pozostaje w naszej pamięci. Ktoś powiedział, że nawet uzależnia!

Niełatwo jest żyć młodym w dzisiejszym świecie. Trudno w nim odnaleźć swoje miejsce, stawiać sobie szlachetne cele i krok po kroku do nich dążyć. Tak łatwo z kolei poddać się życiu z dnia na dzień. A jednak nie brakuje młodych, którzy w tych skomplikowanych czasach rozumieją, jak wielką wartością jest mocna wiara w sercu. Jeśli jej nie ma, tak łatwo się zagubić, machnąć ręką na Boga i popłynąć nurtem współczesnego stylu życia, w którym w Jego miejsce jest aż nazbyt dużo propozycji. Dlatego właśnie przed laty podjęliśmy inicjatywę stworzenia formuły naszych sercańskich rekolekcji młodzieżowych. Są one dość szczególne. Łączymy na nich młodzieńcze pasje z pogłębianiem wiary. Życie, które stoi przed młodymi, wymaga od nich trudu. Ale nie można tylko pracować. Wielką umiejętnością jest mądry wypoczynek. Jedno i drugie trzeba przeżywać z Bogiem w sercu i nie samemu, lecz z drugim człowiekiem. I takie są właśnie nasze rekolekcje. Jest w nich miejsce i na odkrywanie młodzieńczych pasji, i na uczenie się pracowitości. To wspaniała szansa nawiązania bliskiej więzi z Jezusem i wartościowymi ludźmi. Spotykamy się na nartach, jeżdżąc pod rozgwieżdżonym tatrzańskim niebem, żeglujemy po mazurskich jeziorach, kajakami przemierzamy rzeki, wędrujemy po tatrzańskich szlakach, a w sylwestrową noc z pochodniami podążamy na Mszę św. do Królowej Tatr. Zjeżdżamy się z odległych zakątków Polski, by przeżyć chwile, które pomimo upływu czasu wciąż w nas trwają. Łączy nas bowiem przyjaźń i wiara w sens miłości Boga i ludzi. Ponadto mamy w sercu mnóstwo zapału, by nie poddać się zgorzknieniu i złu. Czy można to wszystko połączyć? My też byliśmy zdziwieni, gdy odkryliśmy, jak wielką siłą jest młodzieńczy entuzjazm – ogień szlachetnych pragnień, który zapala w młodych sercach Bóg. Zrozumieliśmy wtedy, że znaleźliśmy wspaniały sposób, by pięknie, szalenie i mądrze przeżyć młodość. I choć świat się zmienia, a młodzi dzisiaj już nie chcą jak kiedyś na oazach myć się w strumyku, ale pytają o pokoje dwuosobowe z łazienką, to jednak po krótkiej chwili rozczarowania, że dom, w którym przebywają na rekolekcjach, nie ma pięciu gwiazdek, odkrywają wartość modlitwy i Eucharystii. Odkrywają radość i wartość młodości przeżywanej z Bogiem w sercu.

I w zbliżające się wakacje pragniemy zaprosić młodych ludzi na nasze turnusy. W ofercie mamy rekolekcje pod żaglami połączone z możliwością nauki jazdy konnej w Augustowie, spływ kajakowy Czarną Hańczą, rekolekcje wędrowne w Tatrach czy też Chorwacji. Jest również turnus w Medjugorje. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie internetowej: www.rekolekcje.scj.pl. Zapraszamy was również do wpisywania tam próśb i podziękowań w księdze intencji. Każdego miesiąca odprawiamy Mszę św. w tych intencjach.

Avatar

Author: ks. Bogdan Kuta SCJ

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.