Radośnie dzielić się Ewangelią

„O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny” – tymi słowami prorok Izajasz (52,7) wyraża radość na widok osób, które głoszą zbawienie. Papież Franciszek z kolei pisał o radości Ewangelii wypełniającej serca tych, którzy spotykają się z Jezusem. Jeśli w bieżącym roku duszpasterskim Kościół zachęca nas, by iść i głosić Ewangelię – to pragnie byśmy doświadczyli tej właśnie radości: radości ze spotkania z Jezusem oraz radości z głoszenia Jego orędzia – naszym życiem, naszym świadectwem. Taka też jest tematyka bieżącego numeru „Czasu Serca”: dzielenie się Ewangelią – na nowo, z nowym entuzjazmem, współczesnym językiem, wykorzystując do tego nowoczesne obszary komunikacji – Internet, Facebook, YouTube i inne.

Swoimi ewangelizacyjnymi doświadczeniami w rozmowie z Karoliną Krawczyk dzieli się z nami najpierw ks. Krystian Malec, biblista, autor strony internetowej slowodaje.net, gdzie zamieszcza swoje komentarze biblijne, cieszące się dużym powodzeniem. Bardzo popularne wśród młodzieży są filmiki twórcy internetowego kanału Dobra Nowina, Mikołaja Kapusty. Ten młody chłopak pociąga swoim entuzjazmem i prostotą, z jaką głosi Ewangelię swoim rówieśnikom (w wywiadzie Pauliny Smoroń). O ewangelizującej przez Internet rodzinie Białobrzeskich, czyli DrużynieB, przeczytamy w reportażu Przemysława Radzyńskiego.

Poza tym zachęcam do zapoznania się ze świadkami Ewangelii w świecie misyjnym: o lekarce trędowatych dr Helenie Pyz pisze Beata Zajączkowska, natomiast ze świecką misjonarką z Filipin, Karoliną Mankiewicz, rozmawia Kinga Rybarczyk.

Mam nadzieję, że w tym ewangelizacyjnym „Czasie Serca” znajdziemy nie tylko ciekawe treści, ale przede wszystkim nowe inspiracje, byśmy sami na miarę możliwości byli świadkami Ewangelii wszędzie tam, gdzie żyjemy, pracujemy, modlimy się, gdzie kochamy swoich najbliższych.

 

ks. Dariusz Salamon SCJ

Author: ks. Dariusz Salamon SCJ

Sercanin, opiekun postulantów w Pliszczynie, wykładowca teologii fundamentalnej i religiologii, prowadzi rekolekcje dla młodzieży, lubi wyprawy w góry, narty, fotografię.

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.