Przyjąć Jezusa w dzieciach

To kobieta czyni świat pięknym. To ona go chroni i zachowuje przy życiu. Wnosi do niego łaskę, która odnawia, objęcie, którzy przyjmuje, odwagę dawania siebie.

8 III 2019

Życie ma wartość, kiedy się je daje, daje w miłości, prawdzie, daje innym, w życiu codziennym, w rodzinie.

8 II 2019

Każdy człowiek, stworzony przez Boga na Jego obraz i podobieństwo, jest wartością samą w sobie i podmiotem niezbywalnych praw.

10 XII 2018

Nie istnieje idealna rodzina; tylko poprzez codzienne praktykowanie przebaczenia rodzina wzrasta.

1 XII 2018

Mężczyzna i kobieta niosą w sobie obraz Boga oraz są przedmiotem Jego nieskończonej miłości niezależnie od warunków, w jakich zostali powołani do życia.

23 XI 2018

W oczach Boga życie ludzkie jest cenne, święte i nienaruszalne. Nikt nie może gardzić życiem innych ani swoim.

22 XI 2018


Jesteśmy wezwani do przeciwstawienia się męskiej arogancji, która rani lub poniża kobiety oraz zagraża życiu dzieci nienarodzonych.

Podczas Mszy Świętej na Uniwersytecie w Nairobi

19 XI 2018

Małżeństwo chrześcijańskie i życie rodzinne będą pojmowane w całym ich pięknie i atrakcyjności, jeśli będą zakotwiczone w miłości Boga, który nas stworzył na swój obraz, abyśmy mogli oddać Mu chwałę jako ikony Jego miłości i Jego świętości w świecie. Ojcowie i matki, dziadkowie i babcie, dzieci i wnuki: wszyscy są powołani do znalezienia w rodzinie spełnienia miłości.

Podczas IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie

25 VIII 2018

Rodziny to nie muzealne eksponaty. Poprzez nie urzeczywistnia się dar we wzajemnym zaangażowaniu, w wielkodusznym otwarciu na dzieci, a także w służbie społeczeństwu. W taki sposób rodziny są niczym zaczyn, który pomaga w rozwoju świata bardziej ludzkiego i braterskiego, gdzie nikt nie czuje się wykluczony i porzucony.

Podczas spotkania z Federacją Katolickich Stowarzyszeń Rodzinnych w Europie

2 VI 2017

Matka, która chroni dziecko swoją czułością i współczuciem, pomaga mu rozbudzić zaufanie, doświadczyć, że świat jest dobrym miejscem, które je akceptuje. To z kolei pozwala mu rozwijać poczucie własnej wartości, które sprzyja zdolności do intymności i empatii. (…)

Ojciec, z jasną i szczęśliwą tożsamością męską, który z kolei na swoim odcinku łączy miłość i akceptację żony, jest równie konieczny jak jej macierzyńska troska. Są to elastyczne role i zadania, które dostosowują się do konkretnych sytuacji każdej rodziny, ale jasna i dobrze określona obecność obu postaci, męskiej i żeńskiej, tworzy najbardziej właściwe środowisko dla dojrzewania dziecka.

Z posynodalnej adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia

19 III 2016

Konieczne jest to, aby ojciec był obecny w rodzinie. Aby był bliski małżonki, żeby dzielili wszystko – radości i smutki, nadzieje i trudy. Oraz aby był blisko dzieci w ich rozwoju: kiedy się bawią i kiedy się angażują, kiedy są beztroskie i kiedy przeżywają troski, kiedy mówią i kiedy milczą, kiedy mają odwagę i kiedy się boją, kiedy uczynią błędny krok i kiedy odnajdują drogę. Ojciec obecny zawsze.

Podczas katechezy wygłoszonej w czasie audiencji generalnej

4 II 2015

Społeczeństwo bez matek byłoby społeczeństwem nieludzkim, ponieważ potrafią one zawsze dawać świadectwo, nawet w najgorszych chwilach, świadectwo czułości, poświęcenia, siły moralnej (…). Drogie matki, dziękuję, dziękuję za to, czym jesteście w rodzinie i za to, co dajecie Kościołowi i światu.

Podczas katechezy wygłoszonej w czasie audiencji generalnej

7 I 2015

Rodzina z Nazaretu zobowiązuje nas do odkrycia na nowo powołania i misji rodziny, każdej rodziny. To jest wielka misja rodziny – czynić miejsce dla przychodzącego Jezusa. Przyjąć Jezusa w rodzinie w dzieciach, w mężu, małżonce, dziadkach, aby Jezus w niej był. Przyjąć Go w niej, aby ta rodzina wzrastała duchowo.

Podczas katechezy wygłoszonej w czasie audiencji generalnej

17 XII 2014

Dziś małżeństwo często jest uważane za jakąś formę uczuciowej gratyfikacji, którą można ustanowić w jakikolwiek sposób oraz zmienić zależnie od wrażliwości każdego. Niestety, wizja ta ma również wpływ na mentalność chrześcijan, powodując łatwość uciekania się do rozwodu lub faktycznej separacji.

Z przesłania do biskupów polskich po zakończeniu wizyty ad limina apostolorum

7 II 2014

Papież Franciszek

Author: Papież Franciszek

Urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires. Z wykształcenia jest technikiem chemikiem. Do Towarzystwa Jezusowego (jezuitów) wstąpił 11 marca 1958 roku, a 13 grudnia 1969 roku przyjął święcenia kapłańskie. 13 marca 2015 roku został wybrany 266. biskupem Rzymu, jako pierwszy jezuita i Argentyńczyk. Również jako pierwszy przyjął imię Franciszek.

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.