Namaszczeni w Duchu

Dopiero co obchodziliśmy jubileusz 25-lecia istnienia redakcji „Czasu Serca”, a już mamy kolejną okazję do wdzięczności: właśnie ukazał się 150. numer naszego czasopisma! Te rosnące numery obrazują przebytą długą drogę redakcyjnej pracy, ale dodają też nadziei na przyszłość, że warto podejmować ten wydawniczy trud, bo przynosi on wymierne owoce, nie tylko w postaci materialnego czasopisma, ale zwłaszcza w postaci zainteresowania naszych Drogich Czytelników. Bogu niech będą dzięki!

Wciąż pozostajemy w opcji roku duszpasterskiego pod hasłem „Idźcie i głoście”. A z tym posłaniem łączy się sakrament bierzmowania, umocnienia w Duchu Świętym. W naszym Kościele udziela się go zwykle ludziom młodym, aby utwierdzona została ich wiara, by byli zdolni do dawania świadectwa. O duszpasterskich i duchowych wymiarach tego sakramentu oraz wyzwaniach, jakie towarzyszą docieraniu do ludzi młodych, dzielą się ks. Artur Godnarski, zaangażowany w dzieło Nowej Ewangelizacji przy episkopacie, oraz ks. Wojciech Mleczko, zmartwychwstaniec, działający przy wspólnocie Galilea w Stryszawie. O bierzmowaniu w wymiarze społecznym pisze Beata Zajączkowska, nawiązując do pamiętnej pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, kiedy dokonało się swoiste bierzmowanie dziejów naszej ojczyzny.

Z bierzmowaniem łączy się temat dojrzałości i odpowiedzialności, który poruszają w swoich tekstach ks. Przemysław Bukowski oraz Aneta Pisarczyk. Czynią to z różnych punktów widzenia, a jednak refleksje te w interesujący sposób się uzupełniają.

Oprócz tekstów poświęconych bierzmowaniu godny polecenia jest wywiad z Maciejem Sikorskim, autorem książki Byłem w piekle, który opowiada o swoich zawiłych drogach poszukiwania szczęścia poprzez religie wschodu, New Age, aby w końcu znaleźć je w Chrystusie i Jego Kościele.

Pragnę na koniec wyrazić moją wdzięczność wszystkim Współpracownikom z redakcji oraz Czytelnikom „Czasu Serca” za dwa lata wspólnego tworzenia i życzliwego przyjmowania naszego czasopisma, ponieważ od lipca br. podjąłem obowiązki wychowawcy postulantów w Pliszczynie, a tym samym zakończyłem pracę w redakcji „Czasu Serca”. Nowym redaktorem „Czasu Serca” został mianowany ks. Przemysław Bukowski, znany już dobrze naszym Czytelnikom. Księdzu Przemkowi życzę wiele inwencji, dobrej współpracy w redakcji oraz niezmiennej życzliwości naszych Drogich Czytelników.

ks. Dariusz Salamon SCJ

Author: ks. Dariusz Salamon SCJ

Sercanin, opiekun postulantów w Pliszczynie, wykładowca teologii fundamentalnej i religiologii, prowadzi rekolekcje dla młodzieży, lubi wyprawy w góry, narty, fotografię.

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.