Duchowy Prezent Świętego Mikołaja – wyjątkowy prezent dla dziecka

Duchowy Prezent Świętego Mikołaja to akcja modlitewna, której celem jest zachęcenie rodziców do podjęcia modlitwy i duchowej walki za swoje dzieci. Akcja rozpocznie się 1 października, a we  wspomnienie św. Mikołaja, 6 grudnia, rodzice wręczą dzieciom Duchowy Prezent – deklarację modlitwy i podjęcia duchowej walki o swoje pociechy.

Skąd pomysł?

Organizatorem Duchowego Prezentu jest Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej (www.bractworozancowe.pl) działające przy parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie. Pomysł zrodził się z potrzeby modlitwy za młode pokolenie zgłaszanej przez rodziców, dziadków w setkach próśb o modlitwę. Zapotrzebowanie na podjęcie modlitwy za najmłodszych potwierdziła pierwsza edycja Duchowego Prezentu na Dzień Dziecka. Duchowy Prezent jest częścią ruchu modlitewnego za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny – Krucjaty modlitwy za młode pokolenie. Duchowego Prezentu dotarł już na dwa kontynenty, deklarację modlitwy za swoje dzieci podjęli rodzice m.in. z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Belgii, Holandii i Grecji, USA i Kanady oraz setki rodziców z całej Polski. Jest to więc problem wielkiej wagi.

Jak rozpocząć duchową walkę o swoje dziecko?

Dnia 1 października sekretariat akcji Duchowego Prezentu rozpocznie przyjmowanie zamówień oraz darmową wysyłkę deklaracji modlitwy opiekunów za dzieci. Sposób zamówienia deklaracji można znaleźć na stronie duchowyprezent.pl lub pod numerem telefonu 512 440 046 (pon. – pt. godz. 9.00-16.00). Wręczenie duchowych prezentów odbędzie się 6 grudnia, a oficjalne zakończenie akcji odbędzie się 9 grudnia mszą dziękczynną w Archidiecezji Lubelskiej. Duchowy Prezent Świętego Mikołaja ma formę pięknego obrazka z wizerunkiem św. Mikołaja.

Akcja modlitewna Duchowy Prezent Świętego Mikołaja otrzymała patronat honorowy Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Lubelskiej. Więcej informacji o Duchowym Prezencie można znaleźć na stronie www.duchowyprezent.pl lub pisząc na adres: duchowyprezent@bractworozancowe.pl i dzwoniąc pod numer: 512 440 046 (pon. – pt. godz. 9.00-16.00). Istnieje możliwość zamówienia większej ilości Duchowych Prezentów w jednej przesyłce. Parafie, katechetów i grupy prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z sekretariatem. Przesyłamy również plakaty oraz ulotki informujące o akcji.

Avatar

Author: Redakcja czasSERCA

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.