Podjąć wyzwanie umiłowania życia

 

Brońcie nienarodzonych przed aborcją, nawet jeśli będą was prześladować, oczerniać, zastawiać na was pułapki, ciągać was po sądach czy zabijać was. Żadne dziecko nie powinno być pozbawione prawa do urodzenia, prawa do wykarmienia i posłania do szkoły.

kard. Jorge Bergoglio

Bóg jest Tym, który daje życie. Szanujmy i kochajmy życie ludzkie, szczególnie to bezbronne w łonie matki.

Tweet papieża

15 V 2013

Przyjdź, Duchu Święty, przyjdź i daj mi to serce szerokie, zdolne do miłowania z pokorą, łagodnością, zawsze to serce szerokie zdolne do miłowania. Prośmy Ducha Świętego o tę łaskę oraz aby uwalniał nas zawsze od innej drogi, drogi egoizmu, który ostatecznie kończy się źle.

Dom św. Marty

14 V 2013

Mama pomaga dzieciom rozwijać się i chce, by rozwijały się dobrze; dlatego wychowuje je tak, by nie popadały w lenistwo, które wynika także z poczucia dostatku, i by nie oddawały się wygodnemu życiu, zadowalając się tylko posiadaniem rzeczy. Matka Boża czyni właśnie to wobec nas; pomaga nam wzrastać z ludzkiego punktu widzenia i w wierze, być silnymi i nie ulegać pokusie bycia ludźmi i chrześcijanami w sposób powierzchowny, lecz by żyć odpowiedzialnie i sięgać coraz wyżej.

(…) Życie bez wyzwań nie istnieje, a chłopak czy dziewczyna, którzy nie potrafią stawić im czoła, są bez charakteru (…). Wolność nie oznacza – by tak rzec – wyrzucania wszystkiego, co się nie podoba, przez okno. Wolność jest nam darowana, byśmy umieli dokonywać w życiu dobrych wyborów. Jakże trudno w naszych czasach podjąć definitywne decyzje. Pociąga nas to, co tymczasowe. Jesteśmy ofiarami skłonności, która popycha nas ku prowizoryczności; tak, jakbyśmy chcieli zostać nastolatkami przez całe życie. Nie lękajmy się definitywnych zobowiązań, zadań, które dotyczą całego życia. Dzięki temu nasze życie będzie owocne.

Bazylika Matki Bożej Większej

4 V 2013

Dziś przybyliśmy tu, aby modlić się za naszych zmarłych, za naszych rannych, za ofiary tego szaleństwa, jakim jest wojna! To jest samobójstwo człowieczeństwa, bo to zabija serce, zabija właśnie to, co jest przesłaniem Pana: zabija miłość! Bo wojna wywodzi się z nienawiści, z pożądania władzy, a także, co widzieliśmy wielokrotnie, jest skutkiem głodu jak największej władzy. Tak wiele razy widzieliśmy, jak wielcy tego świata chcieli rozwiązywać problemy lokalne, problemy ekonomiczne, kryzysy ekonomiczne za pomocą wojny. Dlaczego? Bo dla nich pieniądze są ważniejsze niż ludzie! A wojna jest tylko tym: jest aktem wiary w pieniądze, w bożki, w bożki nienawiści, w tego bożka, który prowadzi do zabicia własnego brata, który prowadzi do zabicia miłości. To przypomina mi słowa Boga, Ojca naszego, do Kaina, który z zawiści zabił swojego brata: „Kainie, gdzie jest twój brat?”. Dziś możemy usłyszeć ten głos: to jest Bóg, nasz Ojciec, który płacze, opłakuje to nasze szaleństwo. Który pyta nas wszystkich: „Gdzie jest twój brat?”. Który mówi możnym tej ziemi: „Gdzie jest twój brat? Coś ty uczynił! Wojna zawsze jest grzechem, jest grzechem bałwochwalstwa, grzechem wykorzystywania ludzi na ołtarzu władzy, poświęcania ich dla niej”.

Dom św. Marty

2 VI 2013

Papież Franciszek

Author: Papież Franciszek

Urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires. Z wykształcenia jest technikiem chemikiem. Do Towarzystwa Jezusowego (jezuitów) wstąpił 11 marca 1958 roku, a 13 grudnia 1969 roku przyjął święcenia kapłańskie. 13 marca 2015 roku został wybrany 266. biskupem Rzymu, jako pierwszy jezuita i Argentyńczyk. Również jako pierwszy przyjął imię Franciszek.

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.