Po prostu przyjeżdżaj!

 

Mogę się z wami zakładać, czy zaczęliście kiedyś lepiej wakacje ode mnie. Mogę stanąć na głowie, zrobić salto i zjeść z uśmiechem cytrynę. Mogę także w nieskończoność różnymi metodami przekonywać was do swoich racji i niebywale zachwalać XX Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie, tak że dla świętego spokoju zrobicie wszystko. Ale pytam się: po co?

Aby mieć czegoś stuprocentową pewność, trzeba mieć o tym czymś wiedzę. Trzeba to coś odczuć na własnej skórze. Warto także tym czymś się zainteresować. Macie zatem dwa wyjścia: możecie uwierzyć mi na słowo albo sami się upewnić. Adam uwierzył Ewie na słowo i wiadomo, jak to wszystko się potem potoczyło! Pragnę, abyście doświadczyli SDM-u, żeby móc potem ewentualnie mnie przekrzyczeć albo zrobić podwójne salto. Ja mam pewność! Pewna jestem także tego, że jubileuszowy XX SDM będzie jak tort z wisienką: znakomity, zaskakujący, oryginalny, i na dodatek każdy dostanie wisienkę!

Tą wisienką będzie obietnica: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi”. To temat tegorocznego spotkania, który będziemy rozważać w odniesieniu do pozostałych błogosławieństw. Pokój będzie myślą przewodnią, towarzyszącą nam podczas różnych punktów programu: konferencji, warsztatów, pracy w grupach, koncertów i wielu niespodzianek. Głównym elementem Sercańskich Dni Młodych jest Eucharystia, wokół której gromadzimy się każdego dnia. Są to dni, podczas których każdy znajdzie coś dla siebie: modlitwę, nowe przyjaźnie, sport, muzykę, spotkania ze znanymi i ciekawymi osobowościami.

Zamknijcie oczy i uruchomcie wyobraźnię: setki młodych ludzi, kolorowe pole namiotowe, najlepsza kuchnia polowa w Polsce, a ty jesteś jednym z bohaterów tego spotkania! Pogoda potwierdziła, że będzie – teraz czekamy na was! Informacje o XX SDM-ie na stronie: www.sdm.info.pl.

Avatar

Author: Katarzyna Mitrut

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.