Niebanalne profeto.pl

 

Właśnie wystartował nowy portal ewangelizacyjny. Ba! Nie dość, że nowy, to jeszcze w dodatku sercański – zupełna nowość w sferze internetowego głoszenia Ewangelii. Brzmi z lekka banalnie, ale banalne z pewnością nie jest. Profeto.pl to portal, który – jak mówi jego redaktor naczelny ks. Michał Olszewski SCJ – ma łączyć Boga z człowiekiem i ludzi między sobą. Chcemy, aby miejsce to różniło się od istniejących do tej pory chrześcijańskich portali, stąd też sam portal ma wygląd olbrzymiej ambony.

portalowi goście

Do współpracy zaprosiliśmy wiele osób: ludzi świeckich i siostry zakonne, księży diecezjalnych i zakonników z różnych zgromadzeń. Wspierają nas ludzie znani, tacy jak o. Leon Knabit – benedyktyn z ogromną pasją głoszący Słowo. Jest z nami bp Edward Dajczak, który niewątpliwie mocno wierzy w to, że młodzi ludzie potrafią dobrze żyć. Na portalu założyli swoje blogi s. Anna Bałchan – wojownik o człowieka, siostra nietuzinkowa, pomagająca kobietom będącym na zakręcie, oraz nie mniej znany Zygmunt (Muniek) Staszczyk – lider zespołu T-Love, człowiek, który wrócił do Źródła. Portal ma być jak siewca, a my mamy tę rolę słowa uprawiać.

rekolekcje w domu?

Zaangażowanie wielu ludzi budujących to miejsce daje możliwość popatrzenia na Boga w sposób różnorodny. Jeśli szukasz Słowa – to tu znajdziesz codzienny komentarz do Ewangelii. Nie jeden, a wiele. Boże słowo rozważają bowiem różni kapłani. Lubisz posłuchać? Usłyszysz konferencje, dobre homilie, przeprowadzone już rekolekcje, takie jak choćby „360 sekund” – o miłości Bożej, czy też te, które niebawem ruszą, np. „Spotkanie z Samarytanką przy studni” – rekolekcje adwentowe głoszone przez ks. Michała i ks. Radka. Lubisz oglądać? Zobaczysz i będziesz mógł wziąć udział w codziennej Mszy św.! Chcesz wyjechać na rekolekcje, ale nie możesz z różnych powodów opuścić domu? Proponujemy Ci więc rekolekcje na portalu, czyli wersję domową.

stawiamy na słowo… Boże

Czego na portalu nie będzie? Nie szukaj na nim informacji z kraju i ze świata ani celebrytów… w paski, kropki, ciapki. Nie szukaj też mniej lub bardziej wiarygodnych plotek. Zatrzymaj się! Wsłuchaj! Tu jest Słowo! Tu głosimy Chrystusa, Boga żywego! Tego, który był, jest i który przyjdzie. Postaw z nami na Słowo.

Avatar

Author: Ewelina Zamojska

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.