audycja: Początek ludzkiego życia

„Kościół zmusza do męczeństwa niewinne kobiety”, „księża – zwyrodnialcy każą rodzić dzieci poczęte w wyniku gwałtu”, „najpierw każą rodzić, a potem zostawiają biedne matki z niczym”, „to jeszcze nie dziecko, jeszcze nic nie czuje, więc mogę dokonać aborcji”…
Każdy z nas słyszał te argumenty i opinie wypowiadane w burzliwych dyskusjach, choćby przy okazji ostatniego projektu ustawy antyaborcyjnej. Ile w tym prawdy? Kto ma rację i po czyjej stronie się opowiedzieć?

Mój dzisiejszy gość, ks. dr Krzysztof Paluch SCJ, który jest wykładowcą teologii moralnej, odpowie na najważniejsze pytania dotyczące m.in. początków ludzkiego życia oraz postaw, jakie powinniśmy przyjąć wobec aborcji czy zagrożenia życia matki.

Karolina Krawczyk

Author: Karolina Krawczyk

Kiedyś kard. Nagy zadziwił się moim wzrostem i nazwał mnie "małą redaktorką". Tak już zostało :) Z CzasemSERCA związana jestem od 2009 roku. Prowadzę także nasze radiowe audycje w Radio Profeto.pl Fascynuje mnie człowiek, dlatego najczęściej przeprowadzam dla Was wywiady. Uważam, że ludzie są Cudem.

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.