nowości

Kościół Matek

W Mateczniku jest czas na sprawy Boże i drobiazgi codzienności. Tak ważne jest, aby kobiety, które zajmują się dziećmi w domu, miały szansę spotkać się, pomodlić z innymi mamami. Matecznik jest odpowiedzią na takie potrzeby.

Jestem wystarczająca

Kiedy patrzę na piosenki z przed pięciu lat i na te, które są teraz, widzę progres. Wiem, że pisała je ta sama dziewczyna, dziewczyna, która trochę mniej o sobie wiedziała, ale nie zamknęła się w szklanej kuli. Moje życie to ciągła utrata kontroli, którą tak kocham.

Męski Kościół kobiet

Język polski jest do gruntu patriarchalny – w większości języków europejskich, a także w starożytnej grece i łacinie Kościół jest rodzaju żeńskiego. Można powiedzieć – jest kobietą.

Wydobyte z cienia

Jezus wydobywa kobiety z cienia. Traktuje je z takim samym szacunkiem jak mężczyzn, pomaga im uwierzyć we własną godność. Chroni ich pozycję w małżeństwie i rodzinie. Kobiety stają się Jego towarzyszkami, nawet uczennicami.

Docenić kobietę

Bez matek nie tylko nie byłoby nowych wiernych, ale wiara straciłaby wiele ze swojego głębokiego i prostego ciepła. A Kościół jest matką, wraz z tym wszystkim, jest naszą matką. Nie jesteśmy sierotami, mamy matkę – Matkę Bożą i Świętą Matkę Kościół, a także naszą mamę.

Słuchaj nas dzisiaj!

to jest myśl!

„Jesteśmy przesiąknięte męskim wypowiadaniem się, męskim punktem widzenia. I z tego powodu mamy ogromny głód kobiecości”

audycje czasSERCA

audycja: Katarzyna i Piotr Duszkiewiczowie
audycja: bł. Klara Szczęsna
audycja: kobieta w Kościele
audycja: o gościnności i END
  • audycja: Katarzyna i Piotr Duszkiewiczowie

  • audycja: bł. Klara Szczęsna

  • audycja: kobieta w Kościele

  • audycja: o gościnności i END