nowości

Męski Kościół kobiet

Język polski jest do gruntu patriarchalny – w większości języków europejskich, a także w starożytnej grece i łacinie Kościół jest rodzaju żeńskiego. Można powiedzieć – jest kobietą.

Wydobyte z cienia

Jezus wydobywa kobiety z cienia. Traktuje je z takim samym szacunkiem jak mężczyzn, pomaga im uwierzyć we własną godność. Chroni ich pozycję w małżeństwie i rodzinie. Kobiety stają się Jego towarzyszkami, nawet uczennicami.

Docenić kobietę

Bez matek nie tylko nie byłoby nowych wiernych, ale wiara straciłaby wiele ze swojego głębokiego i prostego ciepła. A Kościół jest matką, wraz z tym wszystkim, jest naszą matką. Nie jesteśmy sierotami, mamy matkę – Matkę Bożą i Świętą Matkę Kościół, a także naszą mamę.

Ucieczka przed miłością

A czy można z tęsknoty za miłością zakochać się niewłaściwie? Dlaczego niektóre z nas zakochują się w księżach lub żonatych mężczyznach? Co zrobić z takim nieszczęśliwym zauroczeniem i jak odnaleźć siebie w plątaninie własnych emocji?

Klara Szczęsna – czcicielka Serca Jezusa

Nigdy nie była osobą, która pragnie być „na świeczniku” – odpowiadało jej ukrycie i praca z tymi, których „wielki świat” często nie zauważa – tymi, które w ukryciu piorą, sprzątają, gotują, szyją…

to jest myśl!

„Pogrążając się w nierealnych marzeniach, tracimy szansę na odnalezienie szczęścia, które leży w zasięgu naszych możliwości”

audycje czasSERCA

audycja: bł. Klara Szczęsna
audycja: kobieta w Kościele
audycja: o gościnności i END
audycja: Dobromir Makowski i Sebastian Musiał
  • audycja: bł. Klara Szczęsna

  • audycja: kobieta w Kościele

  • audycja: o gościnności i END

  • audycja: Dobromir Makowski i Sebastian Musiał