nowości

Kiedy słowa to nie wszystko

Małżonkowie po wielu latach wspólnego życia dysponują bogatym repertuarem wzajemnych zachowań – budujących oraz raniących. Okazuje się jednak, że każdy z nas jest w szczególny sposób uwrażliwiony na określony sposób okazywania miłości lub też jej braku. Dla jednych bardziej dotkliwe będzie słowo, dla innych – gest, czyn lub też jego zaniechanie.

Sprzedawczyni dobrych wiadomości

Jako „Agentka 925” mam do wykonania kilka różnych zadań: zachęcam ludzi do przekazywania srebra i elektrośmieci, rozprowadzam krzyżyki sercańskie, koordynuję akcję „srebro na wagę złota” w parafiach… Przyznam szczerze, że na początku chciałam zaplanować wszystko w swoim kalendarzu, ale cóż… nie udało się.

Szczególne sanktuarium

Szczególnym sanktuarium maryjnym, które w życiu duchowym Założyciela księży sercanów odegrało niecodzienną rolę było Loreto, a w nim Święty Dom Jezusa, Maryi i Józefa, który został przeniesiony z Nazaretu do Włoch. Święty Jan Paweł II powiedział, że to pierwsze sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym poświęcone Najświętszej Maryi Pannie.

Dziękujemy Tobie za ten dar z nieba

Bardzo pragnęłam dziecka, ale sumienie mówiło mi, że nie mogę tego zrobić w ten sposób. Nie wiedziałam, co robić w tej sytuacji. Iść na zabieg, czy nie? Chciałam, aby nasze dziecko zostało poczęte naturalnie. Przeżywaliśmy w tamtym czasie bardzo ciężkie chwile. I właśnie wtedy znalazłam artykuł w internecie o rodzinie z Francji, która modliła się do Matki Bożej Płaszowskiej i została wysłuchana.

Za Jezusem iść na całość

Jezus za swojego ziemskiego życia powoływał apostołów, uczniów – to jest oczywiste. Czy jednak powoływał do życia zakonnego? Czy było Jego pragnieniem, aby zrodził się taki stan w Kościele? Co na ten temat mówią Ewangelie? Kończymy Rok Życia Konsekrowanego, czyli poświęconego różnym formom życia zakonnego. Warto więc powrócić do źródeł, z których ten rodzaj życia czerpie swoje inspiracje.

to jest myśl!

„Obrazy w naszych kościołach stanowią coś w rodzaju okna do rzeczywistości nadprzyrodzonej, której nie możemy oglądać naszymi oczami. Są znakiem obecności Chrystusa i świętych w zgromadzeniu liturgicznym”

audycje czasSERCA

audycja: Nawrócenia
audycja: Nasza Matka część II
audycja: Odsłonić pierwotne piękno
audycja: Nasza Matka
  • audycja: Nawrócenia

  • audycja: Nasza Matka część II

  • audycja: Odsłonić pierwotne piękno

  • audycja: Nasza Matka