nowości

Terapia uzależnień myśli zbrojnych

Życie to walka. Niełatwa, bo i wcale nie o błahe sprawy chodzi. Trzeba w niej bronić swoich, a wrogów unicestwiać. To prosty podział, z jednej strony „nasi”, z drugiej „obcy”. W pojedynku tylko jednym będzie dane wygrać. Zwycięzcy biorą wszystko. To im stawia się pomniki i opiewa ich glorie w panegirykach. Pamięć potomnych stanowi wystarczającą zachętę do tworzenia batalionów.

Kontemplujemy miłosierdzie z Maryją

W Roku Miłosierdzia ogłoszonym przez papieża Franciszka pragniemy przedstawić serię refleksji, jakie w tym czasie łaski mogą nam towarzyszyć. Chcemy rozpocząć je od sceny opowiedzianej w drugim rozdziale Ewangelii św. Łukasza: od zwiastowania Maryi, które jest początkiem miłosierdzia dla całego rodzaju ludzkiego.

Kiedy słowa to nie wszystko

Małżonkowie po wielu latach wspólnego życia dysponują bogatym repertuarem wzajemnych zachowań – budujących oraz raniących. Okazuje się jednak, że każdy z nas jest w szczególny sposób uwrażliwiony na określony sposób okazywania miłości lub też jej braku. Dla jednych bardziej dotkliwe będzie słowo, dla innych – gest, czyn lub też jego zaniechanie.

Sprzedawczyni dobrych wiadomości

Jako „Agentka 925” mam do wykonania kilka różnych zadań: zachęcam ludzi do przekazywania srebra i elektrośmieci, rozprowadzam krzyżyki sercańskie, koordynuję akcję „srebro na wagę złota” w parafiach… Przyznam szczerze, że na początku chciałam zaplanować wszystko w swoim kalendarzu, ale cóż… nie udało się.

Szczególne sanktuarium

Szczególnym sanktuarium maryjnym, które w życiu duchowym Założyciela księży sercanów odegrało niecodzienną rolę było Loreto, a w nim Święty Dom Jezusa, Maryi i Józefa, który został przeniesiony z Nazaretu do Włoch. Święty Jan Paweł II powiedział, że to pierwsze sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym poświęcone Najświętszej Maryi Pannie.

Słuchaj nas dzisiaj!

to jest myśl!

„Obrazy w naszych kościołach stanowią coś w rodzaju okna do rzeczywistości nadprzyrodzonej, której nie możemy oglądać naszymi oczami. Są znakiem obecności Chrystusa i świętych w zgromadzeniu liturgicznym”

audycje czasSERCA

audycja: Nawrócenia
audycja: Nasza Matka część II
audycja: Odsłonić pierwotne piękno
audycja: Nasza Matka
  • audycja: Nawrócenia

  • audycja: Nasza Matka część II

  • audycja: Odsłonić pierwotne piękno

  • audycja: Nasza Matka